نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش دروپنجره یو پی وی سی واکاکرویتز و ویستا بست
 پنجره عایق خراسان VISTABEST & VAKA KREUZ

 

----------------------------------------------------------------------------

دفتر پنجره عایق خراسان نماینده رسمی فروش و خدمات بهترین پروفیل های

 یو پی وی سی نسل جدید

با برند واکاکرویتز و ویستابست

|+| نوشته شده توسط علی مهمی در 90/02/09  |
 UPVCچیست ؟

 


امروزه بهینه سازی مصرف انرژی بیش از پیش مورد عنایت قرار گرفته است و با توجه به این که بخش ساختمان حدود 35% مصرف انرژی را به خود تخصیص داده و بخش قابل توجهی از اتلاف انرژی نیز در ساختمان ها از طریق پنجره ها صورت می گیرد,  استفاده از پنجره های عایق ضرورت بشتر و بیشتری یافته است. درب و پنجره های یو پی وی سی آخرین دستاورد علمی است که به دلیل دارا بودن امتیازات بی شمار, مصرف آن به سرعت گسترش یافته و در حال حاضر در بیشتر کشورها بیش از 70% سهم بازار به این نوع پنجره اختصاص داده شده است. شرکت پنجره هزاره سوم پارس به منظور ارتقاء سطح زندگی و استانداردهای زیستی در کلان شهرها, بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه ها, اصلاح محیط زیست و بهبود سطح زندگی در سراسر ایران اقدام به تولید پروفیل پی وی سی جهت ساخت درب و پنجره های پی وی سی, بر اساس استانداردهای جهانی نموده است.

 

 


پلی وینیل کلراید سخت           (UPVC)


پلی وینیل کلراید(پی وی سی) ماده اولیه ساخت درب و پنجره های مدرن می باشد که به دلیل عدم استفاده از نرم کننده به آن پی وی سی سخت یا Unplasticised Poly Vinyl Chloride اطلاق می گردد.
این ماده یک محصول پلیمری از شاخه گرما نرم ها (ترموپلاست ها) است که مواد اولیه برای تولید آن،نفت خام و نمک طعام می باشد. در فرآیند تولید پروفیل UPVCبا افزودن مواد مختلفی چون بهبود دهنده های مقاومت ضربهImpact Modifier ،پایدارکننده های حرارتی Heat Stabilizer ،پایدار کننده های نوری Light Stabilizer، پرکننده هاFiller، کمک فرآیندها Process Aid و پیگمنت ها Pigment به پی وی سی ،آمیزه Compound جدیدی به دست می آید که تمام خواص فیزیکی ،مکانیکی و شیمیایی لازم جهت تولید پروفیل و استفاده آن برای ساخت درب و پنجره را مهیا می نماید.
پایدار کننده های حرارتی و نوری
(Heat and Light Stabilizers)(Chemson اتریش)
استفاده از این پایدار کننده ها موجب افزایش مقاومت پروفیل در برابر شرایط آب و هوایی و نور خورشید می گردد.
کمک فرآیندها(Process Aids) (Chemson اتریش)
استفاده از این مواد باعث بهبود فرآیند پذیری آمیز جهت تولید پروفیل Upvc و بهبود خواص سطحی محصول نهایی می گردد.
بهبود دهنده های مقاومت ضربه
(Impact Modifier)(Kaneka بلژیک)
استفاده از این مواد باعث انعطاف بیشتر پروفیل و بالارفتن مقاومت آن در برابر شکستگی ها می گردد.
پرکننده ها(Filler) (Omya فرانسه)
استفاده از این مواد باعث کاهش قیمت، پایداری ابعادی محصول نهایی و بهبود خواص مکانیکی پروفیل می شود.
پیگمنت (Pigment) (Kronos آلمان)
این ماده رنگ سفید درخشانی به پروفیل می بخشد و از طرفی باعث محافظت آن در برابر نور خورشید می گردد.

|+| نوشته شده توسط علی مهمی در 90/02/09  |
 شیشه های دوجداره


صنعت شیشه یکی از قدیمی ترین حرفه هایی است که بشر بدان اشتغال داشته است.مصری ها سازنده اولین اشیای شیشه ای بوده اند،ظروف بدست آمده از حفاری مصر قدمت 5هزار ساله دارد. اقوام آریایی نیز با خمیر شیشه آشنا شده بوده اند و زینت آلات و لوازم منزل خود را ازخمیر شیشه می ساختند. در سال 1865 میلادی صاحب یک مغازه شیشه فروشی در شهر نیویورک با ابتکار خویش حق ثبت و امتیاز بهره برداری از شیشه های عایق دوجداره را در ایالات متحده بدست آورد.او با مطالعه و آزمایش اثبات کرد که با استفاده از شیشه های دوجداره میتوان از خروج گرما و سرمای داخل ساختمانها به خارج جلوگیری کرده و هوای داخل محیط را بهتر محافظت نمود. در ایران نیز ساختن شیشه قدمت چند هزار ساله دارد. نخستین واحد ماشینی تولید شیشه ساختمانی در ایران، در سال 1340 شروع به کار کرد.با توجه به آشنایی سازندگان بنا به امتیازات قابل ملاحظه شیشه های دوجداره استاندارد در مقایسه با شیشه های دوجداره غیر استاندارد افزایش تقاضا برای این محصول و به منظور رفع کمبود و نیز اشاعه فرهنگ استفاده از شیشه های دوجداره در کشور، شرکت پنجره هزاره سوم پارس با بهره گرفتن از مدرن ترین ماشین آلاتlisec اتریش که در جهان منحصر بفرد می باشد، اقدام به تولید این محصول نموده است تا پاسخگوی نیاز در و پنجره سازان آلمینیوم کار و یو پی وی سی upvc، معماران و طراحان ساختمان و سایر متقاضیان به این محصول باشد.
استفاده از شیشه های دوجداره علاوه بر کاهش هزینه های سوخت و کاهش آلودگی صوتی تا میزان 40 دی سی بل بعنوان یک عایق حرارتی- برودتی، فضایی آرام و مناسب را جهت زندگی فراهم می آورد.
بهره گرفتن از شیشه های دو یا سه جداره یکی از بهترین روش های پیشگیری از اتلاف انرژی است که اثر بخشی آن به تائید محققان کاهش مصرف انرژی رسیده و مطالعات عمیق سازمانهای ذیربط(در ایران سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در کشور) بر اثربخشی آن تاکید نموده اند. تاثیر شیشه های دو و سه جداره در جلوگیری از انتقال صوت و حرارت در حدی میباشد که واحدهای تولیدی متعددی در سراسر جهان به تولید این نوع شیشه اهتمام می ورزند.
خصوصیات و ویژگی های شیشه های دوجداره
v عایق حرارتی
از نظر کمیت،مقدار حرارت انتقال یافته از طریق شیشه با پارامتری به نام ضریب انتقال حرارت(ثابت k) مشخص می شود.
ثابت k طبق رابطه زیر تعریف می گردد:
K=Q/AX(T1-T2)
که در آن:Q = میزان انتقال دما
A = مساحت پنجره
T1 =درجه حرارت خارج(فضای بیرون)
T2 = درجه حرارت داخل(فضای داخلی)
بنابراین میزان انتقال حرارت از طریق پنجره با استفاده از رابطه فوق محاسبه می گردد: Q=KA(T1-T2)
به سهولت می توان مشاهده نمود با افزایش میزان انتقال حرارت،میزان ثابت K افزایش یافته و پنجره از عایق بودن کمتری برخوردار خواهد بود.
به طور کلی مقدار ثابت K به فاصله بین دو لایه شیشه ،نوع هوا یا گاز میانی و ضخامت لایه های داخلی و خارجی شیشه بستگی دارد. به طور مثال برای یک شیشه تک جداره با ضخامت 4 میلیمتر، مقدار ضریب ثابت K برابر با 8/5 و برای یک قطعه شیشه دو جداره با دو لایه 4 و6 میلیمتری و فضای میانی 14 میلیمتر که با گاز آرگون پرشده باشد،مقدار ضریب ثابت K به 7/2 کاهش می یابد. این امر باعث صرفه جویی در میزان مصرف انرژی به مقدار 40% و کاهش آلودگی صوتی به میزان 35-30 دسی بل(db) خواهد شد.
v عایق صوتی
آلودگی صوتی اطراف ما، امروزه بخشی از زندگی ما محسوب می شود و اثرات نامطلوب این پدیده در سلامتی روح و روان افراد جامعه و رفتار آنان بر هیچ کس پوشیده نیست.
با تعیین فاصله مناسب بین دو لایه شیشه و تزریق گاز آرگون به داخل آن قادر خواهیم بود تا شدت آلودگی صوتی فضای داخل ساختمان را به رقمی معادل 40-20 دسی بل (db) کاهش داده و فضای آرام و مناسب جهت زندگی فراهم آوریم.
v تنوع در ارائه شیشه
با توجه به فضای داخلی دو لایه شیشه، امکان نصب پروفیل های دکوراتیو(Gorgian bar) به صورت مشبک و یا ایجاد کادر با طرح های مختلف جهت زیبایی وجود دارد. علاوه بر آن با نصب روکش های خاص پی وی سی بر سطح لایه بیرونی شیشه، این امکان را برای مشتری فراهم می آورد که بتوانند فرمهای حاشیه ای متناسب با سلیقه خود را طراحی نماید،اغلب شیشه های دوجداره مورد استفاده در ساختمانهای مسکونی از نوع فلوت بی رنگ می باشد ولی با توجه به سلیقه و انتخاب مشتری می توان امکان تولید شیشه دوجداره با جداره خارجی 6 میلیمتر در انواع رنگهای متنوع،ساده و رفلکس،لمینیت،سکوریت،سیم دار،ضد گلوله و LOW-E جهت ساختمانهای دولتی و یا مجتمع های تجاری ،اداری ،مسکونی و بیمارستانی را فراهم آورد. از آنجایی که شیشه به تنهایی قادر به هدایت گرما و سرما بین دومحیط داخلی و خارجی می باشد بنابراین پنجره ها در هر ساختمان قویترین نقاط انتقال دهنده هوا به محیط داخلی محسوب می گردند.مشکلی که امروزه مهندسین معمار در طراحی و اجرای واحدهای ساختمان با آن مواجه اند حفظ گرمای محیط داخلی ساختمان در زمستان و سرما و برودت فضای داخل در تابستان می باشد. این امر ضمن فراهم نمودن آسایش و آرامش ساکنین داخلی امکان صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به دنبال دارد. به همین منظور در معماری مدرن استفاده از پنجره های عایق و نصب شیشه های دو جداره برروی آن توصیه می گردد.
جدول مقایسه بین شیشه تک جداره،دوجداره و دیوار آجری
با توجه به پایین بودن ضریب انتقال حرارت(ثابت K) در شیشه های دوجداره استاندارد،میزان انتقال گرما و برودت کاهش یافته و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی جهت تامین سرمایش و یا گرمایش محیط داخل ساختمان می گردد.
مقدار ضریب ثابت K رابطه مستقیم با فاصله دوجداره شیشه از یکدیگر داشته و با توجه به استفاده از هوای خشک و یا گاز(آرگون) بین دوجداره ،ضریب ثابت K کوچکتر شده و انتقال حرارت نیز کمتر می گردد این امر رابطه مستقیم با مصرف انرژی(سوخت) داشته و صرفه جویی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

|+| نوشته شده توسط علی مهمی در 90/02/09  |
 وجه تمایز پروفیل واکا کرویتز

 

وجه تمایز پروفیل هزاره سوم پارس(VAKA kreuz) تولیدات  در دو نوع پروفیل 52 و 60 می باشد که هر دو نوع دارای سه حفره بوده و تمامی استانداردهای اروپایی این صنعت را پاس می نماید و با توجه به شکل ظاهری و سلیقه و بودجه مشتریان این امکان را می دهد که در پروژه های مختلف استفاده شود. شکل ظاهری پروفیل 60 میلیمتر این شرکت با قوسی خارجی و دارا بودن نمای دکوراتیو باعث زیبایی هر چه بیشتر نمای معماری ساختمانها می گردد که این ویژگی علاوه بر شکل ظاهری تا حد زیادی مقاومت خمشی پروفیل ساخت این کشور را افزایش داده است. در طراحی این پروفیل امکان استفاده از (Three Interior Gaskets) نوار آب بندی سوم میزان عایق بودن از نظر هوابندی و آب بندی را تا 450 پاسکال افزایش داده است و جهت استقامت مکانیکی بیشتر با استفاده از پروفیل گالوانیزه تقویتی مربع شکل مقاومت خمشی و کششی پروفیل را افزایش داده است. پروفیل 52 دارای شکل ظاهری ساده و با دو نوار آب بندی با تایید تمامی استانداردهای روز دنیا مورد مصرف در پروژه های انبوه سازی می باشد. کلیه پروفیل های ساخت این شرکت با نام تجاری(VAKA kreuz) تحت لیسانس شرکتهای (Kreuz) آلمان،(Greiner) اتریش می باشد. تست پروفیلهای تولیدی رنگ و شکل ظاهری (Colour and Appearance and Delivery Condition) رنگ و شکل ظاهری باید عاری از هرگونه نقص مانند شکستگی،حباب و ... باشد. ابعاد(Dimension): تمامی ابعاد می بایست در محدوده تلرانس مشخص شده در نقشه ای ابعادی پروفیلها باشد. وزن به واحد طول پروفیل(Mass Per Length): حداقل میزان وزن به واحد پروفیل نباید کمتر از 95% وزن اسمی تعیین شده برای پروفیل باشد. مقاومت ضربه در دمای پایین (Impact Resistance By Failling Mass at Low Temperature10) : نمونه به مدت 1ساعت در دمای 10- درجه سانتیگراد نگهداشته شده و سپس توسط سقوط یک وزنه 1 کیلوگرمی در ارتفاع 5/1 متری تحت آزمون ضربه قرار می گیرد. تعداد مجاز جهت شکست پروفیل ها در این آزمون تنها یک نمونه می باشد. بازگشت حرارتی (Heat Reversion Or Shrinking): پروفیل در دمای 100 درجه سانتیگراد به مدت 1 ساعت نگهداشته می شود که نباید اختلاف طول پروفیل قبل و پس از آزمون بیشتر از 2% باشد. جوش پذیری یا مقاومت جوش(Weld Ability Or Corner Strength) : اندازه معینی از پروفیل جوش داده شده و توسط دستگاه مخصوصی تحت نیرو قرار می گیرد. نیروی شکست گوشه جوش داده شده نباید کمتر از میزان محاسبه شده برای هر پروفیل باشد. توجه: مقاومت جوش برخی از پروفیل ها در ذیل آورده شده است: مقاومت جوش فریم 2450 N:s-495.01 مقاومت جوش سش 4081 N:s-495.03 مقاومت جوش فریم 9382 N:s-495.04 مقاومت جوش سش درب 9382 N:s-495.04 انحراف از حالت مستقیم : (Deviation From Straightness Or Bending) انحراف پروفیل از حالت مستقیم برای یک پروفیل 1متری نباید بیشتر از 1 میلیمتر باشد. لازم به ذکر است فرمولاسیون مورد استفاده جهت تولید پروفیل ها دارای تایییدیه شرکت گراینر اتریش و از نظر مقاومت در برابر مقاومت ضربه چارپی ،مدول الاستیک و پایداری حرارتی تمامی نیازهای ارائه شده در استاندارد RAI-GZ716/1 را مرتفع می نماید

|+| نوشته شده توسط علی مهمی در 90/02/09  |
 ارتباط با ما

تـلفن : ۰۵۶۲۵۲۲۳۰۹۰

همراه:۰۹۱۵۳۶۱۱۸۴۴-۰۹۱۵۳۶۲۷۳۹۰

فکس : ۰۵۶۲۵۲۲۳۰۹۰

ایمیل :alimohemi@yahoo.com

 آدرس : خراسان جنوبی شهرستان قاینات خیابان شهید رجایی ۸دفتر پنجره عایق خراسان

مهمی- عباس نژاد

|+| نوشته شده توسط علی مهمی در 90/02/09  |
 
 
بالا